Fegyelmi vizsgálat indult az ároktői banda ügyében
Az ároktói ügy kapcsán a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka elrendelte a fegyelmi felelősség megállapítását – írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Az ároktói ügy kapcsán a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka elrendelte a fegyelmi felelősség megállapítását – írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Az MSZP szerint az ároktői bűnbanda esete csupán következménye a rossz kormányzati irányításnak, a politikai célú törvényalkotásnak és a kompromisszumkészség teljes hiányának. A parlament hétfő este eltörölte az előzetes letartóztatás időtartamának - eddig négyéves - felső korlátját a kiemelkedő súlyú bűncselekményeknél.
Teljes zűrzavart okozott a parlamentben a kormánypártok taktikázása a lex Ároktőnek is nevezett javaslat szavazása körül. Mivel nem voltak biztosak az ellenzék támogatásában, külön javaslatként is benyújtották, hogy korlátlan ideig előzetesben maradjanak a súlyos bűncselekményekkel vádolt személyek, de végül erre nem volt szükség. Az ellenzék többsége annak ellenére is megszavazta a házszabálytól eltérést, hogy a bizottsági ülésen még élesen bírálták az ötletet.
Az MSZP és az Együtt–PM alkotmányellenesnek tartja az előzetes letartóztatás maximális időtartamának eltörlését. Az ellenzéki pártszövetség ehelyett csak azt támogatná, hogy átmeneti időre, 2015 elejéig négyről öt évre emelkedjen az előzetes letartóztatás felső határa.
Az ellenzéki képviselők támogatását várja a Fidesz ahhoz, hogy hétfőn a házszabálytól való eltéréssel megszavazhassák a büntető törvénykönyv (Btk.) szigorítását, mellyel megakadályozzák, hogy az ároktői banda egyik tagja szabadlábra kerüljön.
A Fidesz várhatóan kezdeményezni fogja, hogy az Országgyűlés már hétfőn fogadja el azt a jogszabályt, amely megakadályozná, hogy az ároktői banda újabb tagja kerüljön házi őrizetbe.
Az ároktői rablógyilkos banda Svájcba szökött, majd onnan hazahozott tagja, R. Henrik ellen az ügyészség kiterjesztette a vádat, így még egy emberölést, még két rablást, és még más bűncselekményeket rónak fel neki.
Egy prostituáltnál bujkált egy svájci bordélyházban a sorozatgyilkossággal vádolt R. Elemér és fia, Henrik, vagyis az ároktői banda két tagja – tudta meg a Blikk.
A bíróság ismét előzetes letartóztatásba helyezte az ároktői banda házi őrizetből megszökött, Svájcban elfogott két tagját, id. R. Elemért és R. Henriket - közölte honlapján a Fővárosi Törvényszék.
Hazahozták Budapestre a házi őrizetből megszökő, majd Svájcban elfogott ároktői banda két tagját a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai hétfőn késő este - közölte a rendőrség kedd reggel a honlapján.
A Fővárosi Törvényszék döntött úgy, hogy R. Andrásra nyomkövetőt kell szerelni.
Répássy Róbert szerint az ároktői bandával kapcsolatos eseményekre is reagál az egyes büntetőjogi tárgyú és ehhez kapcsolódó más törvények módosítása, amelyet kedden kezdett el tárgyalni az Országgyűlés.
Hozzájárultak egyszerűsített kiadatásukhoz a házi őrizetből megszökő, majd Svájcban elfogott ároktői banda tagjai. Ez azt jelenti, hogy nem kell kiadatási kérelmet előterjeszteni, hanem az Interpol elkezdheti megszervezni a Magyarországra hozatalukat – közölte hétfőn a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium.
A Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara szerint az "ároktői ügy" kapcsán nem a szakértőket kell büntetni, mivel a problémát az okozta, hogy a DNS-szakvéleményt készítő szakértők túlterheltek voltak a túlszabályozottság miatt.
Egy népes magyar kolóniával lakott egy bérlakásban három napig R. Elemér és fia, Henrik, akik múlt hét végén szöktek el ároktői házi őrizetükből – írta a Blikk. A lap szerint elfogásukban az is segített, hogy még a házi őrizet alatt felvették a kapcsolatot későbbi bújtatóikkal.
Az ároktói banda két megszökött tagját az unión kívül, Svájcban fogták el, így az európai kiadatási egyezmény alapján kiadatási kérelmet kell előterjesztenie Magyarországnak, ezt a közigazgatásért és igazságügyért felelős miniszter intézi.
Egy svájci bérház lakásában fogták el az ároktői banda házi őrizetből megszökött két tagját szerdán kora este a helyi rendőrök – mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője csütörtökön.
Szerdán kora este Svájcban elfogták az ároktői banda két tagját, akik korábban házi őrizetből szöktek meg.
Az ötletgazdák szerint is alkotmányellenes lehet, hogy súlyos bűncselekmények esetében eltörölnék az előzetes letartóztatás felső határát, de a kormánypártok vállalják a kockázatot. A Fidesz ezzel az ároktői rablógyilkosok szökésére kíván reagálni, akik ügyének pere több mint négy éve húzódik, így házi őrizetbe kellett helyezni őket.
Nem vizsgálja a rendőrség az ároktői banda két tagja szökésének körülményeit – közölték a hvg.hu-val. Három évvel ezelőtt, amikor a a fekete sereg vezetőjeként ismert Magyar Róbert tűnt el házi őrizetből, hét embert, köztük az angyalföldi rendőrkapitányt vonták felelősségre. A szakértők szerint alighanem külföldre szöktek, vagy oda próbálnak eljutni, azt azonban, hogy sikerül hosszasan bujkálniuk, kevesen gondolják valószínűnek.